Při nákupu nad 1 499 Kč DOPRAVA ZDARMA!

Můj příběh

Pokud jste zavítali na tuto stránku, pak už jste si asi položili otázku - kdo za těmi svíčkami stojí a jak se k jejich výrobě tahle holka vůbec dostala? Čtěte dál - na to vše vám právě teď odpovím :) 

 

Nejprve se ale představím - jmenuju se Lucka a pocházím z malého městečka v podhůří Železných hor na Vysočině. Svíčky miluji odjakživa a často jsem se v obchodech od regálů s nimi nemohla odtrhnout - musela jsem nejdřív ke všem přivonět. :) Líbil se mi jak jejich uklidňující plamínek, tak i vůně, které mi doma dokázaly navodit útulno. Jsem navíc i poctivý introvert, který rád tráví čas u knížek či filmů, k čemuž se svíčky hodí naprosto dokonale.

 

Jak jsem se ale dostala k jejich výrobě? To je poměrně překvapivé i pro mě samotnou - já a ruční/kutilské práce nikdy nešly moc dohromady, což mě často i mrzelo. V roce 2020 však přišel covid a náš celý život jakoby zvolnil. Volného času bylo více a já se v tu dobu rozhodla najít si nějakého koníčka, který by mě bavil a pomohl mi trochu uniknout od stresu každodenního života. A dát těm zpropadeným "ručním pracem" druhou šanci - samozřejmě. 

 

Jednoho dne jsem tak narazila na svíčky a jejich výrobu. A s tím přišlo i spoustu nových informací - do té doby jsem si neuvědomovala, že ty běžné svíčky z obchodů jsou vyráběné z parafínu, což je produkty vyrobený z ropy. Při hoření se z něj navíc mohou uvolňovat různé škodliviny, což i vysvětlovalo, proč mě někdy po pálení svíček bolela hlava. To mě zaujalo a rozhodla jsem se tedy, že si vyrobím pár svíček ze sójového vosku - 100% přírodního produktu, který hoří čistěji, bez škodlivin a ještě navíc hoří i déle než parafín. 

 

Pustila jsem se do výroby. A někde tady právě přišel ten velký bod zlomu. Celému tomu tvoření, zkoušení různých typů vosků, testování knotů, vybírání vůní jsem kompletně propadla. A co víc - šlo mi to. Ano, sice mě v průběhu celé té tvorby potkalo už spoustu failů a překážek, ale to nadšení a odhodlání zkoušet to znovu mě zatím nikdy neopustilo (ťuk ťuk). Jako by právě tvoření a výroba svíček byla ta má superschopnost, kterou jsem celou dobu hledala! :)  

 

Postupně jsem se učila, testovala, obdarovávala svými výtvory rodinu a okolí. Časem tak logicky přišla myšlenka, zda nezkusit moje svíčky ze sójového vosku nabídnout i dál? A mít možnost se jednoho dne naplno věnovat tomu, co mě tolik baví? Skočila jsem do toho trochu po hlavě, ale s o to větším nadšením a zápalem.

 

Tak vznikla značka Momentee, jejímž cílem je vám nabídnout voňavé sójové svíčky z těch nejkvalitnějších materiálů, které vám pomohou doma navodit útulnou atmosféru a prožít jedinečné momenty.

 

A to je celý ten příběh a já doufám, že díky němu jste mě poznali o trochu více :) 

Lucka

 

Zpět do obchodu