Při nákupu nad 1 499 Kč DOPRAVA ZDARMA!

Můj příběh

Ahoj a vítám vás v mém e-shopu. Jsem Lucka, tvůrkyně z malého městečka na Vysočině, která se zamilovala do výroby svíček a rozhodla se, že svou zálibu přemění ve svou vysněnou práci. Čtěte dál a přečtěte si o mně trochu víc :) 

 

Moje začátky

Svíčky jsem měla moc ráda odjakživa. Byly pro mě symbolem pohody a útulna, čímž se staly neoddělitelnou součástí mého domova. Jako poctivý introvert nejraději trávím čas u knížek, seriálů a filmů a právě k nim se svíčky hodí naprosto dokonale.

 

Jestli existovala věc, o jaké jsem byla vždy stoprocentně přesvědčená, pak to bylo to, že já u ruční práce nejdou moc dohromady (čti: "jsem levá"). Ovšem člověk míní, život mění. V roce 2020 přišel covid a svět kolem nás zpomalil. Najednou bylo na vše trochu více času a já se vrhla do hledání nových zálib. Long story short - kdesi mezi pečením chleba a pěstováním rajčat jsem narazila na svíčky a jejich výrobu.

 

S tím přišlo i spoustu nových informací - do té doby jsem netušila, že většina běžných svíček z obchodů se vyrábí z parafínu (který se vyrábí z ropy). Při jeho hoření se mohou uvolňovat různé škodlivé látky, což byl i důvod, proč mě po pálení svíček většinou bolela hlava. To mě zaujalo a rozhodla jsem si tak vyrobit pár svíček z přírodního sójového vosku, který narozdíl od parafínu hoří čistěji, bez uvolňování škodlivin a hoří navíc i déle. 

Rovnou po hlavě

Tohle tvoření mě opravdu chytlo. Zkoušení různých přírodních vosků, výběr velikosti knotů, testování vůní - nad tím vším jsem dokázala trávit většinu svého volného času. A navzdory mé obvyklé nešikovnosti se mi dařilo a z každé vyrobené svíčky jsem měla neskutečnou radost. (Existuje teorie, že tvorba svíček je mou superschopností). Postupně jsem se učila a zdokonalovala a když už jsem svými výtvory podarovala většinu rodiny a okolí, přišla neodvratně i myšlenka: Mohla bych se tomu věnovat i dál a nabídnout svíčky i dalším lidem?  

Od myšlenky nebylo daleko k činům a do přípravy jsem se vrhla tak trochu po hlavě. O to ale s větším nadšením. Nebylo to vždy lehké - přede mnou bylo spoustu dalšího učení se, testování a vyřizování. A také spoustu zaškobrtnutí, průšvihů a hysterických výlevů ("Nebudu! Nebudu to dělat!"). Ale byla to cesta, po které jsem došla až ke dni, kdy jsem konečně mohla spustit obchod s prvními svíčkami. 

A tak vznikla značka Momentee, jejímž cílem je vám nabídnout voňavé sójové svíčky z těch nejkvalitnějších surovin, které vám pomohou doma navodit útulnou atmosféru a prožít jedinečné momenty.

 

S každou svíčkou k vám posilám i porci emocí a vy mě přibližujete k mému snu - že se jednoho dne budu moci naplno věnovat tomu, co mě tolik baví. Za to vám děkuji a doufám, že u mě objevíte tu pravou svíčku pro vás.

 

Napřivoněnou, Lucka

 

 

Zpět do obchodu