Při nákupu nad 1 499 Kč DOPRAVA ZDARMA!

můj příběh 2

 

Momentee - Svíčky pro váš útulný domov

Momentee - Svíčky pro váš útulný domov

Ručně vyráběné sójové svíčky z těch nejkvalitnějších surovin.

O mně

Lucka se svíčkami

Ahoj a vítám vás v mém e-shopu! Jsem Lucka, tvůrkyně z malého městečka na Vysočině, která se zamilovala do výroby svíček a rozhodla se, že svou zálibu přemění ve svou vysněnou práci. Čtěte dál a přečtěte si o mně trochu víc :)

Svíčky jsem měla moc ráda odjakživa. Byly pro mě symbolem pohody a útulna, čímž se staly neoddělitelnou součástí mého domova. Jako poctivý introvert nejraději trávím čas u knížek, seriálů a filmů a právě k nim se svíčky hodí naprosto dokonale.

Jak Lucka ke svíčkám přišla

Světlo svíček mě vždycky fascinovalo. Jejich plápolavé plamínky dokázaly navodit klidnou a útulnou atmosféru, která pro mě byla tak důležitá. A tak jsem se před lety rozhodla, že se o tomto kouzlu dozvím více a vyzkouším si svíčky vyrobit sama.

Výroba svíček

Moje začátky

Jestli existovala věc, o jaké jsem byla vždy stoprocentně přesvědčená, pak to bylo to, že já u ruční práce nejdou moc dohromady (čti: "jsem levá"). Ovšem člověk míní, život mění. V roce 2020 přišel covid a svět kolem nás zpomalil. Najednou bylo na vše trochu více času a já se vrhla do hledání nových zálib. Long story short - kdesi mezi pečením chleba a pěstováním rajčat jsem narazila na svíčky a jejich výrobu.

S tím přišlo i spoustu nových informací - do té doby jsem netušila, že většina běžných svíček z obchodů se vyrábí z parafínu (který se vyrábí z ropy). Při jeho hoření se mohou uvolňovat různé škodlivé látky, což byl i důvod, proč mě po pálení svíček většinou bolela hlava. To mě zaujalo a rozhodla jsem si tak vyrobit pár svíček z přírodního sójového vosku, který narozdíl od parafínu hoří čist

Zpět do obchodu